Dostępność architektoniczna budynku
Dojazd do siedziby Kuratorium Oświaty w Warszawie − Al. Jerozolimskie 32
W odległości ok. 15 metrów od wejścia głównego do urzędu znajduje się przystanek ZTM – Krucza 02:
ulica: Al. Jerozolimskie, przystanek: Krucza 02 » Krucza
linie: 111, 116, 117, 127, 128, 158, 171, 175, 180, 222, 503, 518 (stan na 03.09.2018 r.).
W rozkładzie jazdy autobusów poszczególnych linii wskazane są kursy realizowane przez pojazdy niskopodłogowe.
Dostępność wejścia
Do budynku prowadzi jedno wejście znajdujące się w bramie łączącej Al. Jerozolimskie z budynkami znajdującymi się wewnątrz kwartału. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy urzędu. Z uwagi na spory ruch samochodowy, należy zachować szczególną ostrożność.
Dostępność parkingu
Ze względu na lokalizację siedziby Kuratorium Oświaty w Warszawie (ścisłe centrum), urząd nie posiada parkingu ogólnodostępnego. W odległości ok. 50 metrów od drzwi wejściowych do budynku na Al. Jerozolimskich znajduje się miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Dostępność toalety
Toaleta dla interesantów znajduje się na 1 piętrze budynku. Toaleta jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku
Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu osób niepełnosprawnych do budynku są pracownicy powielarni. Powiadamianie wskazanych pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych. Dodatkowo pracownicy powielarni posiadają podgląd wejścia głównego dzięki kamerom monitoringu.
Utrudnienia
Pochylnia zamontowana na parterze w wejściu do budynku nie jest w pełni automatyczna – wymaga pomocy drugiej osoby. Winda posiada wymiary 1m x 1,15 m, wejście 0,7 m.
Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku
W przypadku niemożności dotarcia interesanta do właściwej komórki urzędu istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób.
Obsługa osób słabosłyszących
Istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta.
Więcej informacji w zakładce Komunikacja w języku migowym.