Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

100 lat Niepodległej -

Nawigacja

100 lat Niepodległej

Mazowiecki Kurator Oświaty podejmuje szereg działań, związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Kurator jest organizatorem bądź współorganizatorem wielu inicjatyw o tematyce patriotycznej skierowanych do szkół i placówek oświatowych województwa mazowieckiego. Udziela również honorowego patronatu przedsięwzięciom związanym z tematyką obchodów odzyskania niepodległości.

Na stronie 100 lat Niepodległej opublikowane są informacje o działaniach podejmowanych przez szkoły i placówki oświatowe województwa mazowieckiego, w związku z rocznicą odzyskania niepodległości.

 


W serwisie internetowym Ministerstwa Edukacji Narodowej dostępna jest strona dedykowana przedsięwzięciom organizowanym z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości www.men.gov.pl/niepodlegla.

Inicjatywy rocznicowe są publikowane również na stronie www.niepodlegla.gov.pl, poświęconej realizacji programu "Niepodległa" na lata 2017-2021, obejmującego obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy do udziału w Programie Wojewody Mazowieckiego dla szkół podstawowych województwa mazowieckiego

„Mazowieckie – historia Niepodległości”

realizowanym w ramach obchodów odzyskania niepodległości

Informacje na temat Programu są dostępne na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
 

II Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej „Polacy w walce o niepodległość i granice II Rzeczypospolitej w latach 1914 – 1922” organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Zwycięski film konkursowy „Ku Niepodległej” w kategorii szkół gimnazjalnych

autor: Katarzyna Różok
Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Międzyborowie

Metryczka

Data publikacji 16.03.2018
Data modyfikacji 04.09.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Ireneusz Ciak
Osoba udostępniająca informację:
Ireneusz Ciak
do góry