Moje skróty

Schowek

Pokaż (10)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Narkotyki, dopalacze − nie tędy droga!" – podsumowanie pierwszego etapu kampanii - Aktualności -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Narkotyki, dopalacze − nie tędy droga!" – podsumowanie pierwszego etapu kampanii

29.11.2017

29 listopada w Ostrołęce odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy etap kampanii „Narkotyki, dopalacze − nie tędy droga!". W spotkaniu wzięły udział m.in.: Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej oraz Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty.

W konferencji uczestniczyli także: Artur Standowicz - Wicewojewoda Mazowiecki, Janusz Kotowski - Prezydent Miasta Ostrołęki, insp. Marek Świszcz - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, kuratorzy oświaty oraz przedstawiciele samorządów.  

Chcemy w  naszej kampanii pokazać, że szkoły mówiące o istniejących zagrożeniach, prowadzące faktyczne działania to nie szkoły „mające problem”, ale szkoły, które sobie z tym problemem radzą - powiedziała Mazowiecka Kurator Oświaty.

Spotkaniu towarzyszył briefing prasowy z udziałem: Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej, Aurelii Michałowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz insp. Marka Świszcza - I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Minister Edukacji Narodowej oraz Mazowiecka Kurator Oświaty spotkały się z młodzieżą, która prezentowała stoiska ze zdrową żywnością oraz swoje umiejętności – kulinarne oraz artystyczne.

Inicjatorami kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” jest Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Kampania jest realizowana w okresie od listopada br. do czerwca 2018 r. Spotkanie w Ostrołęce zamknęło pierwszy etap projektu, tj. cykl konferencji regionalnych, które odbywały się w listopadzie br. na terenie województwa mazowieckiego.

Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i rodziców na temat zagrożeń związanych z narkotykami oraz dopalaczami. Ponadto zamiarem inicjatorów kampanii jest kształtowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej dotyczącej negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz konsekwencji prawnych z tym związanych.

Kolejne etapy projektu przewidują organizację: międzyszkolnych debat powiatowych, debat młodzieżowych oraz spotkań z radami pedagogicznymi i rodzicami. Zaplanowane zostały również konkursy tematyczne, spotkania filmowe oraz zawody sportowe itp.

W ramach kampanii w szkołach zostaną przeprowadzone badania w obszarze zagrożeń środkami odurzającymi. Uzyskane wyniki będą wykorzystane przy planowaniu kolejnych działań profilaktycznych.

Dodatkowe informacje na stronie MInisterstwa Edukacji Narodowej. 

Metryczka

Data publikacji 29.11.2017
Data modyfikacji 30.11.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry