Moje skróty

Schowek

Pokaż (10)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja upowszechniająca projekt „Szukając Einsteina – Akademia Umysłów Ścisłych” - Konferencje -

Nawigacja

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja upowszechniająca projekt „Szukając Einsteina – Akademia Umysłów Ścisłych”

08.10.2014

Mazowiecki Kurator Oświaty zaprasza na KONFERENCJĘ upowszechniającą innowacyjny projekt „Szukając Einsteina – Akademia Umysłów Ścisłych”.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych
z Warszawy i powiatów okołowarszawskich oraz
Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach i Ostrołęce
Nauczyciele Matematyki, Fizyki i Chemii

 

MAZOWIECKI KURATOR OŚWIATY
serdecznie zaprasza

na KONFERENCJĘ upowszechniającą innowacyjny projekt „Szukając Einsteina – Akademia Umysłów Ścisłych”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Politechniką Warszawską. Konferencja odbędzie się 28 października 2014r. o godz. 10.30 w Warszawie w Urzędzie Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy przy ul. S. Żeromskiego 29  – aula ratusza.

Innowacyjny Projekt  „Szukając Einsteina – Akademia Umysłów Ścisłych” miał na celu zwiększenie zainteresowania uczniów podejmowaniem studiów na kierunkach ścisłych i przyrodniczych.  Projekt skierowany był do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego. Uczniowie uczestniczyli w specjalnych zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w szkołach, do których uczęszczają, a także mieli możliwość zwiedzania Politechniki Warszawskiej i wzięli udział w bezpłatnych zajęciach laboratoryjnych z matematyki, fizyki i chemii w pracowniach na terenie tej uczelni.

Zajęcia z uczniami prowadzone były wg metody „lekcji holistycznej”, łączącej treści z trzech przedmiotów.  Wyłoniona w drodze rekrutacji grupa pedagogów została objęta szkoleniem z zakresu metodyki realizacji innowacyjnego holistycznego programu nauczania matematyki, fizyki i chemii. Ponadto przeszkoleni w ramach projektu nauczyciele przeprowadzili w swoich szkołach zajęcia pozalekcyjne dla wyłonionych grup uczniów. Podczas tych zajęć uczniowie, pod opieką nauczyciela, wykorzystywali materiały dydaktyczne w postaci filmowych nagrań wykładów oraz zeszytu ćwiczeń. Szczególnie jednak istotne było wykorzystanie przez nauczycieli w trakcie tych zajęć wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie szkoleń, głównie metodologii „lekcji holistycznej” oraz innowacyjnych metod nauczania przedmiotów ścisłych. W ramach projektu stworzony został także system informatyczny, oparty o podstawę programową, który ma na celu pomoc nauczycielom w holistycznej identyfikacji zagadnień zbliżonych lub zbieżnych z omawianymi przez nich na określonej lekcji – w ramach innych przedmiotów. System pozwala również na odtwarzanie wykładów nagranych w ramach projektu. Jest także narzędziem, które można rozbudowywać o ciekawe materiały, linki, itp.

Więcej szczegółowych informacji o projekcie oraz wszystkie materiały dydaktyczne można znaleźć na stronie www.projekt.kuratorium.waw.pl oraz portalu internetowym: http://sm32.home.pl/kuratorium-wpe/.

Głównym celem konferencji jest zaprezentowanie wypracowanych w ramach projektu nowych rozwiązań w obszarze nauczania przedmiotów ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania holistycznego.

Zaproszeni goście oraz realizatorzy projektu przedstawią specyfikę wypracowanych przykładowych nowatorskich rozwiązań oraz zaprezentują korzyści, jakie można uzyskać z ich zastosowania w praktyce. Prelegenci zaprezentują ciekawe wyniki międzynarodowych badań umiejętności i wiadomości polskich uczniów w obszarze matematyki i nauk przyrodniczych.
 
Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w naszej Konferencji!

Będzie ona okazją do bliższego poznania innowacyjnych rozwiązań, które mogą się okazać przydatne i inspirujące w Państwa codziennej pracy.

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez elektroniczny formularz do 24 października 2014r. pod adresem: http://kuratorium.waw.pl/ankieta/rejestracjaKonferencja28X.

Liczba uczestników konferencji jest ograniczona.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program konferencji przedstawiamy w załączeniu.

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt pod numerem tel. 22 551 24 00 wew. 1131 lub 5051.


                                                                                                                   Karol Semik
                                                                                                                        /-/
                                                                                                     Mazowiecki Kurator Oświaty
 
 





 

Pliki do pobrania

Metryczka

08.10.2014
Data publikacji 08.10.2014
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Anna Kowalska
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Teper
do góry