Moje skróty

Schowek

Pokaż (9)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nowy projekt edukacyjny „Adwokat przydaje się w życiu” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy projekt edukacyjny „Adwokat przydaje się w życiu”

Prosimy o zapoznanie się z informacją o nowym projekcie edukacyjnym „Adwokat przydaje się w życiu”, organizowanym przez Izbę Adwokacką w Warszawie. Partnerami projektu jest Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy – Biuro Edukacji.

„Adwokat przydaje się w życiu” jest projektem edukacyjnym kierowanym do młodzieży uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych w Warszawie.

Celem nadrzędnym projektu jest budowanie świadomości prawnej wśród młodych ludzi, przedstawienia ich praw i obowiązków oraz zagrożeń, na które młodzież wchodząca w dorosłość może natrafić. Założenia projektu dążą do poprawy znajomości podstawowych zagadnień prawnych, rozszerzając wiedzę zdobytą na lekcjach. Mają one przekonywać, dlaczego korzystne jest u adwokatów szukać pomocy oraz kiedy i w jaki sposób warto o tę pomoc się zwrócić. Projekt ma również za zadanie obalać funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy dotyczące pomocy prawnej, w szczególności dotyczącej jej kosztów.
 
W ramach projektu adwokaci i aplikanci adwokaccy będą prowadzić zajęcia w ramach czterech bloków tematycznych:

  1. Blok karny
  2. Blok cywilny
  3. Blok związany z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz zagadnienia podatkowo-ubezpieczeniowe
  4. Wykonywanie zawodu adwokata, pozycja adwokata w systemie wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Pierwsza edycja projektu ma charakter pilotażowy i trwać będzie do końca roku kalendarzowego 2016.

Jedne zajęcia trwać będą od jednej do max. dwóch godzin lekcyjnych (45-90 min, w zależności od uzgodnień pomiędzy prowadzącym zajęcia, a szkolnym koordynatorem projektu).

Każda szkoła zainteresowana udziałem może zgłosić maksymalnie 3 klasy, w których adwokaci i aplikanci adwokaccy poprowadzą zajęcia w ramach każdego z zaproponowanych bloków tematycznych.

Każda szkoła musi wyznaczyć jednego nauczyciela – koordynatora, odpowiedzialnego za kontakt z organizatorami projektu oraz prowadzącymi zajęcia.

Aby poprawnie zgłosić się do projektu, szkoła oprócz przesłania zgłoszenia na adres mailowy edukacja@ora-warszawa.com.pl do dnia 1 kwietnia 2016 roku, zobowiązana jest wypełnić deklarację oraz podpisać regulamin projektu i przesłać wymienione dokumenty w formie scanu na ten sam adres e-mail.

W programie pilotażowym weźmie udział max. 30 szkół, o przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorem projektu, apl. adw. Tymoteuszem Paprockim na adres e-mail: edukacja@ora-warszawa.com.pl.

 

 

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 17.03.2016
Data modyfikacji 04.07.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Teper
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Teper
do góry