Moje skróty

Schowek

Pokaż (9)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Zostań wolontariuszem akcji „Żonkile” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań wolontariuszem akcji „Żonkile”

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz piąty organizuje akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Jak co roku, 19 kwietnia kilkuset wolontariuszy przekaże warszawiakom żółte żonkile − symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. W akcji mogą wziąć udział również szkoły, biblioteki i instytucje z całej Polski.

W ubiegłym roku do akcji „Żonkile” przyłączyło się około tysiąca osób w różnym wieku, z różnych środowisk i o różnych zainteresowaniach. 19 kwietnia 2016 roku wolontariusze rozdali aż 60 tysięcy symbolicznych papierowych kwiatów. W tym roku Muzeum POLIN planuje rozdać aż 100 tysięcy żonkili w samej Warszawie.

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w akcji osoby, które ukończyły 14. rok życia. Wystarczy wypełnić formularz i wysłać go na adres: wolontariusz@polin.pl. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego br.
Od kilku lat polskie szkoły, biblioteki oraz instytucje edukacyjne włączają się do akcji „Żonkile”. Nauczyciele i przedstawiciele współpracujących instytucji będą mieli do dyspozycji specjalne materiały dydaktyczne. Szkoły, biblioteki i instytucje kultury mogą zgłaszać się do akcji do 18 kwietnia.

Szczegółowe informacje dotyczące wolontariatu są dostępne pod linkiem: www.polin.pl/pl/wolontariat.

Edukatorzy Muzeum POLIN zapraszają również do korzystania z filmu "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943" dostępnego pod adresem: www.youtube.com/watch?v=MI3bEHjhYds, jako narzędzia edukacyjnego. Historię Marka Edelmana można także zgłębić za pomocą multiplatformy „Żydowska Warszawa” dostępnej pod adresem: www.warsze.polin.pl/pl, gdzie znajduje się m.in. komiks wyjaśniający skąd pochodzą żonkile oraz szczegółowy opis wydarzeń z 1943 r.

 

Metryczka

Data publikacji 27.02.2017
Data modyfikacji 27.02.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry