Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nagrodzono najciekawszy pomysł na inicjatywę profilaktyczną - Aktualności -

Nawigacja

Nagrodzono najciekawszy pomysł na inicjatywę profilaktyczną

06.03.2018

Projekt poruszający tematykę zagrożeń związanych z dopalaczami, opracowany w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Górkach gm. Platerów zwyciężył w konkursie na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną. To wspólne przedsięwzięcie Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Komendy Stołecznej Policji.

W uroczystości podsumowującej wyniki konkursu (5 marca) uczestniczył m.in. Zdzisław Sipiera -  Wojewoda Mazowiecki, Andrzej Sosnowski - Mazowiecki Wicekurator Oświaty, insp. Marek Świszcz - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu i Agnieszka Gajewska-Kosim - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji.

Konkurs na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zagospodarowania czasu wolnego − organizowaną podczas ferii zimowych 2018 r. na terenie województwa mazowieckiego był adresowany do organizacji pozarządowych i jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej.

Zgłoszone pomysły oceniano między innymi pod względem ich innowacyjności i uniwersalności. Istotnym konkursowym kryterium było dopasowanie propozycji do oczekiwań młodych ludzi oraz aspekt promowania zdrowego, wolnego od uzależnień, agresji i przemocy stylu życia.

 

Metryczka

Data publikacji 06.03.2018
Data modyfikacji 26.04.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Agata Siekierska
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry