Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Inauguracja kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie” - Aktualności -

Nawigacja

Inauguracja kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie”

Ruszyła kampania pod hasłem „Odetchnij! Czyste mazowieckie” propagująca zachowania proekologiczne i dbałość o czyste powietrze. W spotkaniu inaugurującym kampanię w Ostrołęce wzięła udział (8 listopada 2017 r.) Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Inicjatorem Kampanii „Odetchnij! Czyste mazowieckie” jest Wojewoda Mazowiecki.

Zawody sportowe, projekcja spotu edukacyjnego oraz konkurs plastyczny w tematyce ochrony środowiska to zajęcia, w których uczestniczyło blisko 200 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrołęce. Zmaganiom uczniów przyglądali się m.in.: Zdzisław Sipiera − Wojewoda Mazowiecki, Aurelia Michałowska − Mazowiecki Kurator Oświaty, Janusz Kotowski − Prezydent Ostrołęki, Adam Ludwikowski − Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Głównym celem projektu jest uświadomienie, że nasze zachowania mają wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Elementem kampanii jest edukacyjny program ekologiczny „Czyste powietrze w województwie mazowieckim”. Program adresowany jest zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W projekcie przewidzianych jest 200 godzin szkoleń i warsztatów ekologicznych. Organizatorzy zakładają, że w spotkaniach tych weźmie udział 2000 uczniów z 70 szkół znajdujących się na terenie 19 gmin Mazowsza.

Kampanię wspierać będą trzy, specjalnie przygotowane, edukacyjne spoty filmowe. Powstanie także dedykowany kampanii quiz internetowy. Ekologiczną wiedzę można będzie wzbogacić również dzięki poradnikom, książeczkom dla dzieci i ulotkom. Część książek trafi do wybranych szkolnych bibliotek.

8 listopada rozpoczął się konkurs adresowany do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie przedstawienie w dowolnej formie artystycznej tematu: jak dbać o czyste powietrze. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Mazowieckiego.

Szczegółowe informacje i relacje z przeprowadzonych warsztatów sukcesywnie publikowane będą na stronach: Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

FOT. Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

 

 

Metryczka

Data publikacji 13.11.2017
Data modyfikacji 13.11.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały MUW
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry