Moje skróty

Najważniejsze informacje

Rok dla Niepodległej
Rok dla Niepodległej

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Zachęcamy szkoły i placówki oświatowe z Mazowsza do nadsyłania informacji na temat planowanych inicjatyw związanych z obchodami odzyskania niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z Programem Wojewody Mazowieckiego dla szkół podstawowych "Mazowieckie – historia Niepodległości”.

Reforma edukacji – spot MEN
Reforma edukacji – spot MEN

Wystartowała kampania Ministerstwa Edukacji Narodowej promująca najważniejsze zmiany w zreformowanej szkole. W krótkim spocie przedstawione są najważniejsze zmiany oraz korzyści płynące z nauki w zreformowanej szkole. Podkreśla się, że najważniejszym celem reformy jest wyrównywanie szans, dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej dba szczególnie o dzieci ze specjalnymi potrzebami i wspiera małe, wiejskie szkoły...

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Informacje dla Rodziców i Uczniów klas III gimnazjów i klas VIII szkół podstawowych dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

„Dobry Start” 300 złotych dla ucznia
„Dobry Start” 300 złotych dla ucznia

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

Rządowy program "Aktywna tablica"
Rządowy program "Aktywna tablica"

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dotyczy wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Europejski Tydzień Kodowania #CODEWEEK
Europejski Tydzień Kodowania #CODEWEEK

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do współpracy w ramach projektu Europejski Tydzień Kodowania “Code Week”, które odbędzie się 6-21 października. Wydarzenie ma popularyzować naukę programowania nie tylko wśród dzieci, ale także i dorosłych.

Komunikaty

Kalendarz wydarzeń

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Informacja dla szkół, samorządów, rodziców oraz bieżące wydarzenia związane z reformą edukacji.

Konwencja ONZ

Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Rok dla Niepodległej

Reforma edukacji

Zachęcamy szkoły i placówki oświatowe z Mazowsza do nadsyłania informacji na temat planowanych inicjatyw  związanych z obchodami odzyskania niepodległości przez Polskę.

Oferty pracy

Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli w szkołach i placówkach województwa mazowieckiego.

Informacje z CROD

Zasady uzyskiwania informacji z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych dla dyrektorów szkół.

Kiermasz książek

Aplikacja dla szkół umożliwiająca wypożyczanie, przekazywanie lub pozyskiwanie podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

do góry