Moje skróty

Najważniejsze informacje

„Szkoła do hymnu” – zapraszamy do udziału w akcji

„Szkoła do hymnu” – zapraszamy do udziału w akcji

Ponad 19 tys. zgłoszeń, około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”

Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”

Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia w sprawie realizacji wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W latach 2019-2023 pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na wyposażenie i remont stołówki lub jadalni w publicznych szkołach podstawowych.

Rządowy program "Aktywna tablica"

Rządowy program "Aktywna tablica"

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dotyczy wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Mazowiecki Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli

Mazowiecki Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli

Przypominamy o zasadach informowania kuratora oświaty o wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli przez dyrektorów szkół. Narzędziem przeznaczonym dla szkół oraz placówek oświatowych, służącym do publikowania ofert pracy dla nauczycieli w województwie mazowieckim jest Mazowiecki Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli. W MBOPN nauczyciele mogą znaleźć aktualne oferty pracy.

Komunikaty

Kalendarz wydarzeń

Konwencja ONZ

Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

100 lat Niepodległej

Reforma edukacji

Mazowiecki Kurator Oświaty podejmuje szereg działań, związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Oferty pracy

Oferty pracy

Bank Ofert Pracy dla Nauczycieli w szkołach i placówkach województwa mazowieckiego.

Informacje z CROD

Centralny Rejestr Orzeczeń Dyscyplinarnych

Zasady uzyskiwania informacji z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych dla dyrektorów szkół.

Kiermasz książek

Kiermasz podręczników

Aplikacja dla szkół umożliwiająca wypożyczanie, przekazywanie lub pozyskiwanie podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

do góry