Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Program Szkoła Dialogu - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

Program Szkoła Dialogu

Fundacja Forum Dialogu zaprasza do udziału w ogólnopolskim, bezpłatnym programie edukacyjnym, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Zgłoszenia można nadsyłać do 2 września 2019 roku.

Projekt skierowany jest do uczniów 7 i 8 klasy szkoły podstawowej, szkół ponadpodstawowych z niewielkich miejscowości, małych i średnich miast z całej Polski, w których niegdyś znaczący odsetek mieszkańców stanowili Żydzi.

W ramach programu uczniowie uczestniczą w cyklu czterech warsztatów, podczas których przygotowują swój autorski PROJEKT – wycieczkę śladami Żydów ze swojej miejscowości. Wycieczki przygotowane przez uczniów biorą udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt upamiętniający, a szkoły otrzymują tytuł: SZKOŁY DIALOGU.

Cykl 4 zajęć Szkoły Dialogu powinien się odbyć między wrześniem a listopadem. Projekt konkursowy należy zrealizować odpowiednio w grudniu.

Więcej informacji o programie oraz szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie Fundacji Forum Dialogu.

Więcej informacji można uzyskać droga mailową: agnieszka.mierzwa@dialog.org.pl i pod numerem telefonu tel. 22 551 50. 26.

 

Metryczka

Data publikacji 02.08.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Fundacji Forum Dialogu
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry