Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konkurs „Kartka dla Niepodległej” organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty - Inne konkursy, turnieje -

Nawigacja

Inne konkursy, turnieje

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs „Kartka dla Niepodległej” organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Do 5 listopada uczniowie wszystkich typów szkół z Mazowsza mogą nadsyłać życzenia i kartki dla Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Udział w konkursie to niebagatelna szansa do rozbudzenia przez uczniów własnej inwencji twórczej, zaś dla nauczycieli jest to wspaniała okazja do wzbogacenia form pracy z uczniem uzdolnionym.

Głównym celem konkursu jest uczczenie Jubileuszu 100 – lecia odrodzenia polskiej państwowości.  W ten sposób chcemy promować wśród uczniów i nauczycieli postawy patriotyczne oraz przywiązanie do barw narodowych.

Uczniowie mogą wystartować w dwóch kategoriach prac konkursowych: literackiej, która obejmuje pisemne życzenia dla Niepodległej, oraz graficznej z wykorzystaniem technik komputerowych.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych województwa mazowieckiego.

Nadesłane prace oceni komisja konkursowa powołana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, wyłaniając 3 najlepsze prace z każdej formy konkursu i każdej kategorii uczniów. Dla zwycięzców czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 listopada 2018 r.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

 

Metryczka

Data publikacji 23.10.2018
Data modyfikacji 07.11.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Maciej Pieńkowski
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry