Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rok dla Niepodległej -

Nawigacja

Rok dla Niepodległej

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Wszystkie szkoły i placówki oświatowe z Mazowsza zachęcamy do świętowania tej wyjątkowej rocznicy oraz do przekazywania informacji na temat planowanych inicjatyw na adres e-mail: niepodlegla@kuratorium.waw.pl. Kryteria decydujące o publikacji na stronie internetowej Kuratorium to m.in.: wartości merytoryczne i wychowawcze projektu oraz jego zasięg terytorialny.

Przesłana informacja o wydarzeniu powinna zawierać: nazwę przedsięwzięcia, termin realizacji, krótki opis oraz link do strony, na której umieszczono szczegółowe dane na temat inicjatywy.

Informacje o najważniejszych planowanych inicjatywach będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Kuratorium.

Zapraszamy do udziału w Programie Wojewody Mazowieckiego dla szkół podstawowych województwa mazowieckiego

„Mazowieckie – historia Niepodległości”

realizowanym w ramach obchodów odzyskania niepodległości

Informacje na temat Programu są dostępne na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
 

II Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej „Polacy w walce o niepodległość i granice II Rzeczypospolitej w latach 1914 – 1922” organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Zwycięski film konkursowy „Ku Niepodległej” w kategorii szkół gimnazjalnych

autor: Katarzyna Różok
Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Międzyborowie


Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej dostępna jest strona dedykowana inicjatywom organizowanym z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości www.men.gov.pl/niepodlegla.


Inicjatywy rocznicowe są publikowane również na stronie www.niepodlegla.gov.pl, poświęconej realizacji programu "Niepodległa" na lata 2017-2021, obejmującego obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Metryczka

Data publikacji 16.03.2018
Data modyfikacji 11.05.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Ireneusz Ciak
Osoba udostępniająca informację:
Ireneusz Ciak
do góry