Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Podsumowanie Konkursów Historycznych - Aktualności -

Nawigacja

Podsumowanie Konkursów Historycznych

07.06.2018

Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty uczestniczyła w podsumowaniu tegorocznych konkursów historycznych (7 czerwca), które odbyły się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Na uroczystości obecny był Artur Standowicz - Wicewojewoda Mazowiecki oraz Maciej Świrski - Członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Laureaci i finaliści konkursów: „Znani i nieznani bohaterowie opozycji lat 70-tych i 80-tych” i „Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny” otrzymali z rąk Aurelii Michałowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Artura Standowicza - Wicewojewody Mazowieckiego oraz Macieja Świrskiego - Członka Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, nagrody i dyplomy.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że program merytoryczny konkursu „Znani i nieznani bohaterowie opozycji lat 70-tych i 80-tych”  został doceniony m.in. za walory edukacyjne oraz patriotyczne i uzyskał Patronat Narodowy Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości” – zwróciła się do zebranych Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Konkurs tematyczny, skierowany do uczniów gimnazjów oraz klas gimnazjalnych „Znani i nieznani bohaterowie opozycji lat 70-tych oraz 80-tych” wyłonił 5 laureatów oraz 18 finalistów.

Drugi konkurs „Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny”, współorganizowany z Polską Fundacją Narodową adresowany był do wszystkich typów szkół województwa mazowieckiego. Wyłoniono w nim 8 zwycięskich szkół w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

 

Po zakończeniu uroczystości uczniowie oraz goście mieli okazję zwiedzić Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych w Warszawie.

Konkursy zorganizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty wpisują się w działania związane z ogłoszeniem roku szkolnego 2017/2018 przez Minister Annę Zalewską "Rokiem dla Niepodległej".

Metryczka

Data publikacji 07.06.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Dominika Nadrowska-Rogala
Osoba udostępniająca informację:
Dominika Nadrowska-Rogala
do góry