Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Minister Edukacji Narodowej w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa dzieci - Aktualności -

Nawigacja

List Minister Edukacji Narodowej w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa dzieci

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska skierowała list do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pracowników oświaty, w którym zaznaczyła konieczność przeciwdziałania zjawisku przeciążonych tornistrów (12 marca). Minister edukacji podkreśliła, że zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem.

W związku z tym minister Anna Zalewska zaapelowała do dyrektorów i nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na m.in.: zapewnienie uczniom odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej i równomierne obciążenie zajęciami w poszczególnych dniach tygodnia, a także noszenie przez dzieci jedynie niezbędnych podręczników oraz zeszytów w danym dniu zajęć lekcyjnych.

W połowie stycznia br. Minister Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym podpisałam deklarację o współpracy na rzecz rozwoju edukacji zdrowotnej w środowisku szkolnym. Jednym z efektów porozumienia jest organizacja cyklu 16 konferencji regionalnych skierowanych do dyrektorów szkół i nauczycieli. Konferencja przygotowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty odbędzie się 20 marca br. w Warszawie - informacja o konferencji.

W załączeniu pełna treść listu.

Metryczka

Data publikacji 14.03.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały MEN
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry