Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja „Kształcenie kierowców – jak dostosować program szkół branżowych do narastających potrzeb rynku pracy” - Aktualności -

Nawigacja

Konferencja „Kształcenie kierowców – jak dostosować program szkół branżowych do narastających potrzeb rynku pracy”

10.03.2017

System kształcenia kierowców to główna tematyka konferencji, która odbyła się 8 marca br. w Gostyninie. W spotkaniu uczestniczyła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Organizatorem wydarzenia było Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce przy współpracy Powiatu Gostynińskiego.

Celem obrad panelowych było podsumowanie doświadczeń związanych z dotychczasową realizacją kształcenia w zawodzie „kierowca-mechanik”, w celu wypracowania optymalnego modelu w tym zakresie. Uczestnicy konferencji zastanawiali się nad skutecznymi metodami wypromowania zawodu kierowca-mechanik w polskim systemie kształcenia a także nad sposobami dostosowania programu szkół branżowych do narastających potrzeb rynku pracy.

Konferencja była skierowana do parlamentarzystów, przedstawicieli administracji państwowej, przedstawicieli powiatów, dyrektorów szkół i przedsiębiorców.

 

Metryczka

Data publikacji 10.03.2017
Data modyfikacji 13.03.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Agata Siekierska
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry