Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Program edukacyjny "Pora na pomidora - w szkole i przedszkolu" - Nowe przepisy - żywienie w szkołach i placówkach -

Nawigacja

Nowe przepisy - żywienie w szkołach i placówkach

Program edukacyjny "Pora na pomidora - w szkole i przedszkolu"

W ramach V edycji kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”, przy współpracy z ekspertami - specjalistą ds. zdrowego żywienia, psychologiem oraz specjalistą ds. edukacji zdrowotnej w szkole, powstał program edukacyjny "Pora na pomidora - w szkole i przedszkolu".

Program jest adresowany do wszystkich grup przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych i  klas 1-3 ze szkół podstawowych. Dzięki atrakcyjnej formie - poprzez gry i zabawy edukacyjne - dzieci będą mogły przekonać się, że warzywa i owoce stanowią zdrową alternatywę smacznej przekąski, a także uczyć się, jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe.

Rodzice i nauczyciele, którzy włączą się w akcję, będą mieli do swojej dyspozycji darmowe materiały edukacyjne i gotowe scenariusze zajęć, przygotowane przez ekspertów, dostępne na stronie www.poranapomidora.com.

Na wszystkie placówki (klasy i grupy przedszkolne), biorące udział w programie czeka również konkurs realizowany w ramach programu "Pora na pomidora - w szkole i przedszkolu".

Aby wziąć w nim udział należy zgłosić swój pomysł na przeprowadzenie warzywno-owocowego dnia w szkole/przedszkolu, np. w formie przedstawienia dla rodziców, programu telewizyjnego, akcji happeningowej lub lekcji.

Od dnia 28 września 2015 r. będzie można dokonać zgłoszenia do udziału w konkursie wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej: www.poranapomidora.com i przesłać go na adres: konkurs@poranapomidora.com do dnia 20 listopada br.
Na zwycięzców konkursu - trzech najlepszych projektów - czeka nagroda w postaci kilkudniowej zielonej szkoły w formie warzywno-owocowych warsztatów kulinarnych.

Działania sfinansowane  ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.
 
Więcej informacji na stronie internetowej kampanii www.poranapomidora.com oraz na profilu na Facebooku: www.facebook.com/PoranaPomidora.

 

Metryczka

Data publikacji 29.09.2015
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Teper
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Teper
do góry