Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Żyj smacznie i zdrowo - Nowe przepisy - żywienie w szkołach i placówkach -

Nawigacja

Nowe przepisy - żywienie w szkołach i placówkach

Żyj smacznie i zdrowo

14 września ruszyła 6. edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo”, którego misją jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania.

Zgłosić się można już dziś! Nauczyciel zainteresowany udziałem w wydarzeniu powinien wypełnić formularz dostępny na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Tam w kilku prostych krokach będzie mógł zgłosić udział swojej szkoły w programie. Organizatorzy ze swojej strony zapewniają bezpłatne materiały dydaktyczne, niezbędne do przeprowadzenia lekcji w klasach. Nauczyciele, którzy przeprowadzą lekcję wraz z klasami będą mogli wziąć udział w konkursie dla szkół. Polega on na zorganizowaniu Wydarzenia Społecznego, które będzie nawiązywało do idei programu „Żyj smacznie i zdrowo”.

W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Dzięki stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl uczniowie poprzez zabawę będą mogli zdobyć cenną wiedzę oraz odkryć świat prostych przepisów kulinarnych. Czekają tam na nich również quizy, szereg żywieniowych porad i wskazówek oraz moc konkursów.

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. 6 edycja programu została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Rektora SGGW oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu.

 

Metryczka

Data publikacji 17.09.2015
Data modyfikacji 16.05.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Zespół programu
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Teper
do góry