Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Demokracja i ja” – spotkajmy się na Europejskim Tygodniu Młodzieży - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

„Demokracja i ja” – spotkajmy się na Europejskim Tygodniu Młodzieży

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza młodzież ostatnich klas gimnazjum oraz liceów do udziału w debacie organizowanej 9 maja na terenie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Europejski Tydzień Młodzieży jest organizowany w Polsce z inicjatywy Komisji Europejskiej już po raz dziewiąty.
 
Na przełomie kwietnia i maja w wielu krajach Europy odbywają się liczne wydarzenia i spotkania, podczas których młodzież wyraża swoje poglądy i obawy dotyczące szeroko pojętej polityki młodzieżowej. Jest to także okazja do podzielenia się rezultatami i sukcesami osiągniętymi w ramach różnego rodzaju projektów młodzieżowych.
 
Temat tegorocznej debaty wiąże się ściśle z potrzebą aktywizacji młodzieży w obszarze życia obywatelskiego i uświadomienia młodym, że ich głos jest ważny, a ich opinie mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane na arenie politycznej. Inicjatywy młodzieżowe, projekty wolontariatu oraz solidarnościowe, stały kontakt z decydentami i dbałość o rozwój kultury to wszystko elementy składające się na budowanie świadomej i otwartej postawy obywatelskiej.

Spotkania odbędą się w różnych miejscach na terenie Warszawy, aby wspólnie porozmawiać o demokracji i naszej roli w kreowaniu wspólnej przyszłości.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przygotowała m.in.: debatę  „Demokracja i ja”, spotkania informacyjne o Europejskim Korpusie Solidarności, grę miejską, Eurolekcję z EuroDesk w Eurobusie ETM oraz warsztaty dotyczące: Erasmusa+, wolontariatu, krajów Partnerstwa Wschodniego i Rosji, projektów solidarnościowych realizowanych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, koncert.
 
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajduje się: www.etm.erasmusplus.org.pl.

Metryczka

Data publikacji 09.05.2019
Data modyfikacji 09.05.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry