Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konkurs UTK „Kolejowe ABC – Ruszaj w podróż po nagrody” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs UTK „Kolejowe ABC – Ruszaj w podróż po nagrody”

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza uczniów wszystkich szkół podstawowych z klas IV-VI w kraju do udziału w konkursie zorganizowanym w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”. Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży szkolnej na tematy związane z bezpieczeństwem na obszarach kolejowych.

W ramach działań promujących bezpieczeństwo oraz właściwe postawy wśród najmłodszych pasażerów i uczestników ruchu, Urząd Transportu Kolejowego realizuje ogólnopolski projekt pn. „Kampania Kolejowe ABC” skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Podczas tej akcji prowadzone są zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach znajdujących się na terenie gmin, w których doszło do niebezpiecznych zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych czy tzw. dzikich przejściach.

W celu rozszerzenia działań edukacyjnych w ramach projektu powstała gra na urządzenia mobilne „Kolejowe ABC”. Jest to aplikacja, która w interaktywny sposób bawi i w przyjemny sposób uczy zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowania na terenach kolejowych. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store lub Google Play.

Chcąc zainteresować bezpieczeństwem na obszarach kolejowych jeszcze większą liczbę dzieci, Urząd Transportu Kolejowego zorganizował konkurs „Kolejowe ABC – Ruszaj w podróż po nagrody. Przedmiotem konkursu jest zebranie jak największej liczby punktów w aplikacji. Podczas rejestracji uczestnik powinien podać nazwę szkoły oraz klasy, do której uczęszcza – w ten sposób zostanie do niej przypisany, co da mu możliwość zdobywania punktów na rzecz swojej klasy. Konkurs wygra klasa, która otrzyma największą liczbę punktów.

Konkurs trwa od 2 kwietnia 2019 r. do 23 kwietnia 2019 r. do godz. 12:00. Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl najpóźniej do 24 kwietnia 2019 r. Zgłoszenie do konkursu oraz uczestnictwo w nim jest dobrowolne i bezpłatne.

Główną nagrodą w konkursie jest udział uczniów ze zwycięskiej klasy w pięciodniowej zielonej szkole w Bieszczadach w terminie 20 maja – 24 maja 2019 r., a w tym w specjalnych, dedykowanych zajęciach edukacyjnych w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”, dotyczących bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego i poruszania się na terenie kolejowym oraz w jego okolicy.

Kolejny konkurs związany z grą mobilną „Kolejowe ABC” wystartuje 26 kwietnia 2019 r.

Więcej informacji na temat aktualnych działań i konkursów można znaleźć na stronie www.kolejoweabc.pl.

 

Metryczka

Data publikacji 05.04.2019
Data modyfikacji 05.04.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Urzędu Transportu Kolejowego
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry