Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Narodowe Czytanie 2018 - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Narodowe Czytanie 2018

8 września odbędzie się kulminacja zainaugurowanej przez Parę Prezydencką akcji Narodowe Czytanie. Do udziału w inicjatywie mogą się zgłaszać m.in. szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chciałyby zrealizować czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w swoich miejscowościach.

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji. Oprócz „Przedwiośnia”, czytanego podczas kulminacji akcji, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

Włączenie się do akcji możliwe jest poprzez wysłanie zgłoszenia (formularza) bezpośrednio przez stronę internetową: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/uczestnicy-akcji/zgloszenie.html  przed 8 września br. (samo czytanie w ramach akcji Narodowego Czytania może odbyć się w innym terminie).

Narodowe Czytanie zostało zainicjowane wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Dotychczas czytane były dzieła Aleksandra Fredry, a także „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, „Lalka” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego czytano w ponad dwóch tysiącach miejsc w Polsce i za granicą.

Więcej informacji dotyczących akcji Narodowe Czytanie znajduje się na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

 W załączeniu można znaleźć List Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do organizatorów Narodowego Czytania.

 

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 07.08.2018
Data modyfikacji 07.08.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kancelaria Prezydenta RP
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry