Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nabór do programu „Akademia Liderów” rozpoczęty - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Nabór do programu „Akademia Liderów” rozpoczęty

Fundacja Świętego Mikołaja zaprasza do udziału w IV edycji programu „Akademia Liderów” przeznaczonego dla społecznie zaangażowanej młodzieży, która wykorzystując swoją wiedzę i kompetencje, chce inspirować innych do udziału w inicjatywach lokalnych.

Rekrutacja do Akademii Liderów potrwa do 15 maja 2018 r. Projekty można zgłaszać w dwóch obszarach: historycznym i społecznym. Zgłoszenia należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia.

Do Akademii Liderów zgłaszać się mogą osoby w wieku 16-20 lat, które mają wiele pomysłów, ale potrzebują wskazówek i wsparcia, by wdrożyć je w życie.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, fundacja wybierze autorów najlepszych pomysłów, których zaprosi do udziału w wakacyjnej Szkole Letniej (30 lipca − 8 sierpnia 2018 r. w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance k. Serocka), gdzie uczestnicy poznają tajniki zarządzania projektami. W programie przewidziano m.in. indywidualne warsztaty z trenerami i edukatorami rozwoju osobistego oraz spotkania z wybitnymi gośćmi.

W trakcie Szkoły Letniej młodzi ludzie będą dowiadywać się, jak być liderem i koordynować grupą wolontariuszy oraz poznają tajniki profesjonalnego zarządzania zadaniami. Przygotowane podczas wakacyjnego kursu projekty zostaną zrealizowane jesienią i podsumowane na koniec roku podczas Szkoły Zimowej. Każdy uczestnik otrzyma również stypendium na kolejny rok szkolny oraz certyfikat ukończenia Akademii Liderów.

Pytania można kierować do koordynatorek programu: Joanny Wojdowskiej, tel. kom. 791 793 021, e-mail: akademia@mikolaj.org.pl oraz Joanny Kowalewskiej, tel. kom. 669 241 424, e-mail: j.kowalewska@mikolaj.org.pl.  

Więcej informacji o programie jest dostępnych na stronie Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Metryczka

Data publikacji 13.03.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Fundacji Świętego Mikołaja
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry