Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Wystartował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Wystartował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa

Do 31 stycznia 2018 r. uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa sprawdzającym wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem inicjatywy jest sprawdzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i poznanie obszarów wymagających dalszej edukacji, tak aby minimalizować potencjalne zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się najmłodsi.

Jak odpowiednio zachować się w drodze do szkoły, kiedy należy udzielić pierwszej pomocy i jak bezpiecznie poruszać się w internecie? − to niektóre z pytań które mogą się pojawić na Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Ma on atrakcyjną, multimedialną formułę, a jego treść została opracowana we współpracy z wykwalifikowanym metodykiem. Dzieci, odpowiadając na 15 pytań, każdorazowo wybierają jedną spośród 3 odpowiedzi.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z opcji odczytu wszystkich pytań i odpowiedzi przez lektora. Co więcej po zakończeniu Testu, pojawia się wynik i można wrócić do pytania, na które dziecko odpowiedziało błędnie, dzięki czemu ma ono możliwość weryfikacji obszarów, które wymagają jeszcze poprawy.

Do Testu mogą przystąpić nie tylko uczniowie ze szkół, które wzięły udział w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka, ale także każde dziecko, które chce sprawdzić swoją wiedzę w zakresie prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

Test jest dostępny na stronie www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele w zakładce „Test Bezpieczeństwa 2017”.

Test organizowany jest w ramach IX edycji Programu Akademia Bezpiecznego Puchatka, pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz kuratorów światy.

 

 

Metryczka

Data publikacji 04.01.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały prasowe organizatora
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry