Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Lekcja dla Rodaka” w polskich szkołach - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

„Lekcja dla Rodaka” w polskich szkołach

Fundacja dla Rodaka zachęca szkoły do włączenia się do akcji „Lekcja dla Rodaka”, polegającej na zorganizowaniu zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na temat historii Polaków w Kazachstanie, na Syberii i Kresach.

Celem akcji jest włączenie młodego pokolenia w działalność na rzecz Rodaków, którzy w wyniku tragicznych losów znaleźli się poza granicami kraju oraz przygotowanie warunków i stworzenie przyjaznej atmosfery dla powracających do ojczyzny.

Szczegółowe informacje o akcji oraz materiały przydatne do przeprowadzenia lekcji (w tym link do filmu film pt. "Ocalić od zapomnienia. Wspomnienia zesłańców”) znajdują się na stronie www.fundacjadlarodaka.pl w zakładce Wydarzenia / Lekcja dla Rodaka.

Każda placówka, która przeprowadzi lekcję oraz zachęci do tego innych otrzyma „Dyplom Szkoły dla Rodaka” oraz upominki.

Szkoły zainteresowane udziałem w akcji mogą dokonywać zgłoszeń drogą mailową na adres: biuro@fundaciadlarodaka.pl lub telefonicznie pod numerem: 691 633 154.

Patronat honorowy nad Akcją „Lekcja dla Rodaka” objęli: Stanisław Karczewski − Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Agnieszka Ścigaj − Poseł na Sejm RP, Anna Zalewska − Minister Edukacji Narodowej, Artur Chojecki − Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Krzysztof Marek Nowacki − Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Gustaw Marek Brzezin − Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Piotr Grzymowicz − Prezydent Olsztyna, Instytut Pamięci Narodowej, Związek Piłsudczyków RP.

 

Metryczka

Data publikacji 06.10.2017
Data modyfikacji 06.10.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Fundacji dla Rodaka
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry