Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Łączka i inne miejsca poszukiwań”- projekt edukacyjny IPN - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

„Łączka i inne miejsca poszukiwań”- projekt edukacyjny IPN

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego do udziału w projekcie edukacyjnym „Łączka i inne miejsca poszukiwań”.

Uczestnicy poznają rolę poszczególnych dziedzin nauki (m.in. archeologia, antropologia, genetyka) w programie poszukiwań i identyfikacji, poprzez losy jednostek zdobędą wiedzę o historii najnowszej, będą się uczyć poszanowania dla życia ludzkiego oraz odpowiedzialności za swoje czyny i decyzje.

Finał będzie okazją do zaprezentowania swoich refleksji w postaci krótkich etiud filmowych, których tematyka będzie nawiązywała do projektu.

Czas realizacji: październik 2017 – kwiecień 2018.

Informacje i zapisy: tel. 505 495 675. Na zgłoszenia szkół z Warszawy i województwa mazowieckiego organizatorzy oczekują do dnia 9 października br

Projekt realizują Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki oraz Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Projekt objęty jest Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym. Patronem medialnym jest TVP Historia.

Szczegółowe informacje na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

Metryczka

Data publikacji 29.09.2017
Data modyfikacji 29.09.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały IPN
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry