Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Jak prowadzić firmę? Program „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Jak prowadzić firmę? Program „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza szkoły do realizacji w roku szkolnym 2017/2018 programu edukacyjnego „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”, adresowanego do uczniów liceów i techników.

Celem inicjatywy jest przygotowanie uczniów do funkcjonowania na rynku pracy, w tym prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości oferuje szkołom nieodpłatnie dwa nowoczesne programy nauczania wraz z bogatą obudową dydaktyczną, przeznaczone do: przedmiotu uzupełniającego Ekonomia w praktyce, zajęć pozalekcyjnych, kształcenia w zawodach − w tym realizacji efektów PDG (program zgodny ze wskazówkami Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej), zajęć praktycznych przygotowujących do zawodu.

Realizacja programu nie nakłada na szkołę i ucznia żadnych obciążeń finansowych. Komplet materiałów i dostęp do platformy internetowej są przekazywane nauczycielom i uczniom w pełni nieodpłatnie.

We wrześniu ruszają bezpłatne szkolenia e-learningowe dla nauczycieli, którzy po raz pierwszy podejmują się roli opiekuna miniprzedsiębiorstwa. Wszystkim nauczycielom realizującym program jest zapewnione wsparcie merytoryczne i metodyczne przez cały okres realizacji programu.

Uczestnicy programu mogą wziąć również udział w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK, którego zwycięzca będzie reprezentował Polskę w konkursie europejskim Company of the Year Competition.

W roku szkolnym 2017/2018 program odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.miniprzedsiebiorstwo.junior.org.pl oraz w załączeniu.

 

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 08.09.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry